KONST / Ramar / Ram 14577399
*
nr 1457 7399
Ram
1800-tal, ramens innermått: 76x61, yttermått inklusive ram: 105x91 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 mars 2022
kl 19:35:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 18:42:45
1
100 kr
25/3 23:16:25
2
200 kr
28/3 14:58:47
3
300 kr
28/3 18:12:05
4
400 kr
28/3 18:14:55
1
400 kr
28/3 18:14:55
4
400 kr (Budbetjänt)
28/3 18:36:48
4
450 kr
28/3 19:22:05
1
450 kr
28/3 19:22:05
4
450 kr (Budbetjänt)
28/3 19:22:59
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:29
-
6663 Färglitografi
Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:33
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 1457 7399
Ram
1800-tal, ramens innermått: 76x61, yttermått inklusive ram: 105x91 cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 mars 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/3 18:42:45 | 1 | 100 kr |
| 25/3 23:16:25 | 2 | 200 kr |
| 28/3 14:58:47 | 3 | 300 kr |
| 28/3 18:12:05 | 4 | 400 kr |
| 28/3 18:14:55 | 1 | 400 kr |
| 28/3 18:14:55 | 4 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 28/3 18:36:48 | 4 | 450 kr |
| 28/3 19:22:05 | 1 | 450 kr |
| 28/3 19:22:05 | 4 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 28/3 19:22:59 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:29 -
6663 Färglitografi
Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:33



